Post by peetee on May 3, 2019 8:23:34 GMT
WINNERS...
Team K/O
Group A...……….Winners Vikings
Vikings 6 v Donnington Club 0
I Moss 5040 v I Moquet 4930
A lacey 3790 v M Standbridge 3600
M Jones 7990 v J Florey 980
A Oliver 7400 v D Tooke 4670 1 shot apiece
Ian/Allan 4180 v Ian/Mel 0
Mick/Alan 6690 v Sue/Dave 1000
Group B…...….Winners Glads
Berinsfield v Glad's...….3.35pm
P McFarland 3370 v P Butcher 4760
J Boal 1750 v B Lovegrove 7500
D Naylor 3220 v D Jarman 1590
A Ingram 4580 v B Pincombe 3650
Phil/John 2120 v Paul/Bert 4220
Dave/Adam 5770 v Dave/Bob 4410
Gracie J,s League Cup……………..Winners Vikings
Main
Vikings v Donnington...…….5.40pm
A lacey 4850 v M Standbridge 1810
I Moss 4570 v S Atkins 3560
A Oliver 6800 v I Moquet 30
M Jones 10160 v J Florey 180
Allan/Ian 8400 v Dave/Sue 2420
Alan/Mike 1680 v Ian/Jenny 6380
Plate
Berinsfield v Masons Arms......5.40pm...….Winners Masons
J Boal 4780 v D Rose 1080
D Naylor 1100 v C M Murphy 3200
P McFarland 580 v M Wood 2330
A Ingram 1940 v A Lowe 2390
John/Dave 2240 v Dave/Mick 2390
Oxford Threes…...3.35pm......Winners Oracle A
Mark Trafford Ian Gordon Pauline Withey (Oracle) v Ian Moss Alan Oliver Allan Lacey (Vikings)
IM 1200 v PW 8280....4530-7150
AL 3900 v v IG 2480...3050-4600
AO 6090 v MT 6290...6010-4850
Pairs…..2.10pm...…..Winners Oracle
Alan Oliver & Ian Moss (Vikings) v Mark Trafford & Ian Gordon (Oracle)
2710-13670
0-22350
1220-9770
Mens Individual……..8.30pm.....Winner Mark Trafford on agg 14230-9270
Adam Ingram (Berinsfield) v Mark Trafford (Oracle)
Ladies Individual…...8.30pm....Winner Sue Atkins on agg 4030-3400
Jenny Florey (Donnington) v Sue Atkins (Donnington)
Pat Webber Cup…...8.30pm...Winner Mike Jones on agg 8020-7580
John Patey (Democrats) v Mike Jones (Vikings)
Captains Cup…...7.45....Winner Richard Garrett on agg 12560=10060
Alan Oliver (Vikings ) v Richard Garrett (Democrats)
Never Won Cup….7.45pm....Winner Melvyn Johnson on agg 7050-6600
Roger Tomlin (H/Ton CC) v Melvyn Johnson (Oracle B)
Off The Spot…….8.30pm....Winner Richard Garrett
Richard Garrett (Democrats) v John Boal (Berinsfield)
Premier Division Singles…….7.45pm...Winner Ian Gordon on agg 10820-10270
Alan Lowe (Masons) v Ian Gordon (Oracle)
Division One Singles…...7.45pm....Winner Allan Lacey on agg 10480-5320
John Boal (Berinsfield) v Allan Lacey
Team K/O
Group A...……….Winners Vikings
Vikings 6 v Donnington Club 0
I Moss 5040 v I Moquet 4930
A lacey 3790 v M Standbridge 3600
M Jones 7990 v J Florey 980
A Oliver 7400 v D Tooke 4670 1 shot apiece
Ian/Allan 4180 v Ian/Mel 0
Mick/Alan 6690 v Sue/Dave 1000
Group B…...….Winners Glads
Berinsfield v Glad's...….3.35pm
P McFarland 3370 v P Butcher 4760
J Boal 1750 v B Lovegrove 7500
D Naylor 3220 v D Jarman 1590
A Ingram 4580 v B Pincombe 3650
Phil/John 2120 v Paul/Bert 4220
Dave/Adam 5770 v Dave/Bob 4410
Gracie J,s League Cup……………..Winners Vikings
Main
Vikings v Donnington...…….5.40pm
A lacey 4850 v M Standbridge 1810
I Moss 4570 v S Atkins 3560
A Oliver 6800 v I Moquet 30
M Jones 10160 v J Florey 180
Allan/Ian 8400 v Dave/Sue 2420
Alan/Mike 1680 v Ian/Jenny 6380
Plate
Berinsfield v Masons Arms......5.40pm...….Winners Masons
J Boal 4780 v D Rose 1080
D Naylor 1100 v C M Murphy 3200
P McFarland 580 v M Wood 2330
A Ingram 1940 v A Lowe 2390
John/Dave 2240 v Dave/Mick 2390
Oxford Threes…...3.35pm......Winners Oracle A
Mark Trafford Ian Gordon Pauline Withey (Oracle) v Ian Moss Alan Oliver Allan Lacey (Vikings)
IM 1200 v PW 8280....4530-7150
AL 3900 v v IG 2480...3050-4600
AO 6090 v MT 6290...6010-4850
Pairs…..2.10pm...…..Winners Oracle
Alan Oliver & Ian Moss (Vikings) v Mark Trafford & Ian Gordon (Oracle)
2710-13670
0-22350
1220-9770
Mens Individual……..8.30pm.....Winner Mark Trafford on agg 14230-9270
Adam Ingram (Berinsfield) v Mark Trafford (Oracle)
Ladies Individual…...8.30pm....Winner Sue Atkins on agg 4030-3400
Jenny Florey (Donnington) v Sue Atkins (Donnington)
Pat Webber Cup…...8.30pm...Winner Mike Jones on agg 8020-7580
John Patey (Democrats) v Mike Jones (Vikings)
Captains Cup…...7.45....Winner Richard Garrett on agg 12560=10060
Alan Oliver (Vikings ) v Richard Garrett (Democrats)
Never Won Cup….7.45pm....Winner Melvyn Johnson on agg 7050-6600
Roger Tomlin (H/Ton CC) v Melvyn Johnson (Oracle B)
Off The Spot…….8.30pm....Winner Richard Garrett
Richard Garrett (Democrats) v John Boal (Berinsfield)
Premier Division Singles…….7.45pm...Winner Ian Gordon on agg 10820-10270
Alan Lowe (Masons) v Ian Gordon (Oracle)
Division One Singles…...7.45pm....Winner Allan Lacey on agg 10480-5320
John Boal (Berinsfield) v Allan Lacey