Post by barbelman on Oct 26, 2019 11:23:38 GMT
World/Jersey Pairs Championship - select as normal
Group A
Matthew Knight & Joe Oakley (NFA) v Paul Sainsbury & Richard Corbould (KENT)
Tom Oliver & Luke Oliver (Gu) v Sean Stratford & Keith Hollis (Oxon)
Ian Moss & Chris Oakley (NFA) v Nev Blackman & Baz Simmonds (Sur)
Ian Champion & Jason Le Morellec (Gu) v Terry Kenny & Roy Le Page (Gu)
Gary Evans & Dave Hampton (WS) v Daniel Priest & Richard Hawes (HW)
Dick Cable & John Miller (Hors) v Tony Cross & Mark Fraser (Sur)
Chris Tupper & Harry Barbet (NFA) v Lorraine Hall & Sandra Hall (Sus)
Mathew Ogier & Ben Wilding (Gu) v Abbey Balchin & Richard Wunderlii (Sur)
Group B
Peter Soanes & Geoff Powell (Oxon) v Curt Driver & Mark Trafford (Nfa)
Jean Brackenridge & Alan Brackenridge (BRI) v Iain Tarrant & Malcolm Andre (Hors)
Bob Chapple & Martin Smith (NFA) v Lewis Stratford & Melyvn Johnson (Oxon)
Tony Jenner & Richard Cunningham (BRI) v Paul Lovegrove & Paul Butcher (Wal)
Mark Brewster & Gerry Fitzjohn (Kent) v Nigel Senior & Marcus Chipman (Bri)
Paul Barnett & Neil Higgins (Wor) v Bob Hall & Kevin Hall (Sus)
Dave Lomax & Graeme Le Monnier (J) v Jim Greenstead & Phil Osborne (ES)
Graham Sparksman & Mick Kirwin (MS) v James Jeanne & James Pallot (J)
Group C
Vinnie Brown & Phil Griffin (NFA) v Trevor Gallienne & Jim Millward (NFA)
Denise Wills & Genette Nicholls (Sur) v Kevin Tunstall & Martin Cole (WS)
Graham Bisson & Jack Baden (NFA) v Ros Appleby & ANO 0 (0)
Sue Oakley & Karen Bachus (Sur) v Doug Carswell & Damian Coates (HW)
Alan Oliver & ANO 0 (0) v Stuart Carruthers & Steve Hopkins (Hors)
Bob Mechan & Gary Mechan (BRI) v John Slee & Jim Balchin (Sur)
Ashley Malorey & Matt Malorey (J) v Martin Greenway & Rebecca Greenway (Sur)
Geoff Pitt & Judy Saunders (Rea) v Dave Reeves & Colin Smith (Bri)
Group D
Andy Burns & Brian Dawkins (Rea) v DJ Robins & Darren Robins (BRI)
Dawn Jordan & Ernie Jordan (HW) v Ben Procter & Richard Wooton (MS)
Emma Noel & Scott Malorey (J) v Joe Elleson & Anita Blackman (Sur)
Dale Prime & Curtis Daher (Hit) v Jon Scoones & Janet Burns (Rea)
Trevor Fitzwilliam & Jacqui Fitzwilliam (WS) v Lorin Clough & Dunc Harris (North)
Gary Powell & Colin Robbins (Sur) v Cliff Slade & Matthew Jones (HW)
Martin Kemsley & Paula Kemsley (Kent) v James Whittle & Colin Green (WS)
Dave Bartlett & Rob Edwards (Wal) v David Ingram & Kyle Ingram (NFA)
Group A
Matthew Knight & Joe Oakley (NFA) v Paul Sainsbury & Richard Corbould (KENT)
Tom Oliver & Luke Oliver (Gu) v Sean Stratford & Keith Hollis (Oxon)
Ian Moss & Chris Oakley (NFA) v Nev Blackman & Baz Simmonds (Sur)
Ian Champion & Jason Le Morellec (Gu) v Terry Kenny & Roy Le Page (Gu)
Gary Evans & Dave Hampton (WS) v Daniel Priest & Richard Hawes (HW)
Dick Cable & John Miller (Hors) v Tony Cross & Mark Fraser (Sur)
Chris Tupper & Harry Barbet (NFA) v Lorraine Hall & Sandra Hall (Sus)
Mathew Ogier & Ben Wilding (Gu) v Abbey Balchin & Richard Wunderlii (Sur)
Group B
Peter Soanes & Geoff Powell (Oxon) v Curt Driver & Mark Trafford (Nfa)
Jean Brackenridge & Alan Brackenridge (BRI) v Iain Tarrant & Malcolm Andre (Hors)
Bob Chapple & Martin Smith (NFA) v Lewis Stratford & Melyvn Johnson (Oxon)
Tony Jenner & Richard Cunningham (BRI) v Paul Lovegrove & Paul Butcher (Wal)
Mark Brewster & Gerry Fitzjohn (Kent) v Nigel Senior & Marcus Chipman (Bri)
Paul Barnett & Neil Higgins (Wor) v Bob Hall & Kevin Hall (Sus)
Dave Lomax & Graeme Le Monnier (J) v Jim Greenstead & Phil Osborne (ES)
Graham Sparksman & Mick Kirwin (MS) v James Jeanne & James Pallot (J)
Group C
Vinnie Brown & Phil Griffin (NFA) v Trevor Gallienne & Jim Millward (NFA)
Denise Wills & Genette Nicholls (Sur) v Kevin Tunstall & Martin Cole (WS)
Graham Bisson & Jack Baden (NFA) v Ros Appleby & ANO 0 (0)
Sue Oakley & Karen Bachus (Sur) v Doug Carswell & Damian Coates (HW)
Alan Oliver & ANO 0 (0) v Stuart Carruthers & Steve Hopkins (Hors)
Bob Mechan & Gary Mechan (BRI) v John Slee & Jim Balchin (Sur)
Ashley Malorey & Matt Malorey (J) v Martin Greenway & Rebecca Greenway (Sur)
Geoff Pitt & Judy Saunders (Rea) v Dave Reeves & Colin Smith (Bri)
Group D
Andy Burns & Brian Dawkins (Rea) v DJ Robins & Darren Robins (BRI)
Dawn Jordan & Ernie Jordan (HW) v Ben Procter & Richard Wooton (MS)
Emma Noel & Scott Malorey (J) v Joe Elleson & Anita Blackman (Sur)
Dale Prime & Curtis Daher (Hit) v Jon Scoones & Janet Burns (Rea)
Trevor Fitzwilliam & Jacqui Fitzwilliam (WS) v Lorin Clough & Dunc Harris (North)
Gary Powell & Colin Robbins (Sur) v Cliff Slade & Matthew Jones (HW)
Martin Kemsley & Paula Kemsley (Kent) v James Whittle & Colin Green (WS)
Dave Bartlett & Rob Edwards (Wal) v David Ingram & Kyle Ingram (NFA)