|
Post by milko on Nov 5, 2021 20:35:27 GMT
Winners only of all the groups + guess the overall Winner & R/Up
|
|
|
Post by milko on Nov 5, 2021 21:06:40 GMT
Group 1 Terry Girard Group 2 Dick Cable Group 3 Gerry Fitzjohn Group 4 Harry Barbet Group 5 Genette Nicholls Group 6 Trevor Gallienne Group 7 Stuart Carruthers Group 8 Kevin Tunstall Group 9 Dave Jones Group 10 Nigel Senior Group 11 Mark Brewster Group 12 Graeme Le Monnier Group 13 Mark Trafford Group 14 Stuart Mepham Group 15 Dave Gallichan Group 16 Ashley Malorey Group 17 Nigel Ryall Group 18 Sheila King Group 19 Geoff Jukes Group 20 Matthew Ogier Group 21 Paul Sainsbury Group 22 Bob Chapple Group 23 Joe Oakley Group 24 Martin Cole Group 25 Alan Brackenridge Group 26 Kevin Hall Group 27 James Jeanne
K Tunstall to beat M Trafford
|
|
|
Post by davejones on Nov 5, 2021 22:12:07 GMT
Group 1. Dave Constable Group 2. Dick Cable Group 3. Gerry Fitzjohn Group 4. Harry Barbet Group 5. Genette Nicholls Group 6. Trevor Gallienne Group 7. Stuart Carruthers Group 8. Kevin Tunstall Group 9. Dave Jones Group 10. Nigel Senior Group 11. Mark Brewster Group 12. Graham Le Monnier Group 13. Mark Trafford Group 14. Stuart Mepham Group 15. Dave Gallichan Group 16. Ash Malorey Group 17. Nigel Ryall Group 18. Michelle Baden Group 19. Matt Knight Group 20. Curt Driver Group 21. Paul Sainsbury Group 22. Sean Le Beuvant Group 23. Joe Oakley Group24. Martin Cole Group 25. Chris Tupper Group 26. Kevin Hall Group 27. James Jeanne
Winner
Kevin Tunstall
Runner up
Nigel Senior
|
|
|
Post by tommo III on Nov 5, 2021 22:19:36 GMT
Winners only of all the groups + guess the overall Winner & R/Up All the Groups with 'pretty colours' to make life easier: Group 1 Dave Constable (SUR) Terry Girard (FRA) Tony Walsh (BERKS) Paula Kemsley (KENT) Group 2 Dick Cable (HOR) Ben Wilding (G) Dunc Harris (NTHNTS) Bye Group 3 Gerry Fitzjohn (KENT) Sean Stratford (OXON) Steve Hopkins (HOR) Bob Le Moignan (G) Group 4 Harry Barbet (J) Richard Corbould (KENT) John Slee (SUR) Bye Group 5 Claire Gauvin (G) Cliff Slade (BUCKS) Genette Nicholls (SUR) Kevin Charlton (WS) Group 6 Mick Eouzan (J) Trevor Gallienne (G) Tony Cross (SUR) James Whittle (WOR) Group 7 Stuart Carruthers (HOR) Sandra Hall (BRI) Dawn Jordan (BUCKS) Keith Hollis (OXON) Group 8 Roy Le Page (G) Stan Orman (BUCKS) Matt Jones (BUCKS) Kevin Tunstall (WOR) Group 9 Phil Hawkins (BERKS) David Jones (SUR) Robert Hall (BRI) Chris Haynes (EAS) Group 10 Andrew Rundle (G) Joe Elleson (SUR) Nigel Senior (BRI) Jenny Wallace (J) Group 11 Kim Gallichan (J) John Miller (SUR) Mark Brewster (KENT) Ernie Jordan (BUCKS) Group 12 Graeme Le Monnier (J) Darren Ogier (G) Gary Evans (WS) Andy Burns (BERKS) Group 13 Brian Dawkins (BERKS) Adrian Bush (G) Mark Trafford (OXON) Gary Powell (SUR) Group 14 Ian Allison (NTHNTS) Jean Brackenridge (BRI) Stuart Mepham (BRI) Norman Wilkinson (G) Group 15 Denise Wills (SUR) Jill Barbet (J) Dave Gallichan (J) Bye Group 16 Dave Lomax (J) Ash Malorey (J) Jon Scoones (BERKS) Terry Kenny (G) Group 17 Nigel Ryall (J) Matthew Malorey (J) Jim Balchin (SUR) Pauline Dawkins (BERKS) Group 18 Carla Allen (G) Richard Hawes (BUCKS) Sheila King (SUR) Michelle Baden (BRI) Group 19 Luke Bush (G) Matthew Knight (BRI) Geoff Jukes (SUR) Chris Turner (EAS) Group 20 Gareth Dell (EAS) Paul Le Gallez (G) Mathew Ogier (G) Curt Driver (KENT) Group 21 Richard Smith (EAS) Dave Hoyle (OXON) David Ingram (BRI) Paul Sainsbury (KENT) Group 22 Colin Robbins (SUR) Kyle Ingram (BRI) Sean Le Beuvant (J) Bob Chapple (G) Group 23 Emma Noel (J) Kevin Giles (OXON) Gary Ridley (WOR) Joe Oakley (WOR) Group 24 Martin Cole (WS) Caroline Jones (SUR) Tom Oliver (G) Janet Burns (BERKS) Group25 Chris Haggar (EAS) Alan Brackenridge (BRI) Chris Tupper (BRI) Martin Kemsley (KENT) Group 26 Vinnie Brown (OXON) Lorraine Hall (BRI) Kevin Hall (BRI) James Pallot (J) Group 27 James Jeanne (J) Ashley Harrison (BRI) Tony Jenner (WOR) Ian Champion (G)
|
|
|
Post by tommo III on Nov 6, 2021 0:10:31 GMT
Tommo's tips
Group 1. Dave Constable Group 2. Dunc Harris Group 3. Gerry Fitzjohn Group 4. Harry Barbet Group 5. Kevin Charlton Group 6. Trevor Gallienne Group 7. Stuart Carruthers Group 8. Matt Jones Group 9. Rob Hall Group 10. Nigel Senior Group 11. Mark Brewster Group 12. Darren Ogier Group 13. Mark Trafford Group 14. Jean Brackenridge Group 15. Denise Wills Group 16. Terry Kenny Group 17. Nigel Ryall Group 18. Michelle Baden Group 19. Geoff Jukes Group 20. Curt Driver Group 21. David Ingram Group 22. Bob Chapple Group 23. Joe Oakley Group 24. Martin Cole Group 25. Chris Tupper Group 26. Kevin Hall Group 27. James Jeanne Winner Curt Driver Runner up Nigel Senior
|
|
|
Post by bigtj on Nov 6, 2021 8:44:19 GMT
1 Tony W 2 Ben W 3 Gerry F 4 John S 5 Kevin C 6 Trevor G 7 Stuart C 8 KT 9 Rob H 10 Nige S 11 Mark B 12 Daren O 13 do rest in a minute
|
|
|
Post by bigtj on Nov 6, 2021 10:06:56 GMT
13 Mark T 14 Stuart M 15 Dave G 16 Terry K 17 Jim B 18 Michelle B 19 Matt K 20 Curt D 21Dave I 23 Bob C 23 Joe 24 Martin C 25 Chris T 26 Kevin H 27 Ian C
Winner Kt
Runner up. Nige S
|
|
|
Post by tommo III on Nov 8, 2021 11:36:53 GMT
To assist Milko, here were the group winners: Group 1-Dave Constable (SUR) Group 2-Dunc Harris (NTHNTS) Group 3-Gerry Fitzjohn (KENT) Group 4-Harry Barbet (J) Group 5-Kevin Charlton (WS) Group 6-Mick Eouzan (J) Group 7-Keith Hollis (OXON) Group 8-Kevin Tunstall (WOR) Group 9-David Jones (SUR) Group 10-Nigel Senior (BRI) Group 11-Mark Brewster (KENT) Group 12-Gary Evans (WS) Group 13-Gary Powell (SUR) Group 14-Jean Brackenridge (BRI) Group 15-Denise Wills (SUR) Group 16-Terry Kenny (G) Group 17-Nigel Ryall (J) Group 18-Richard Hawes (BUCKS) Group 19-Geoff Jukes (SUR) Group 20-Curt Driver (KENT) Group 21-Paul Sainsbury (KENT) Group 22-Bob Chapple (G) Group 23-Gary Ridley (WOR) Group 24-Tom Oliver (G) Group 25-Chris Tupper (BRI) Group 26-James Pallot (J) Group 27-James Jeanne (J)
|
|
|
Post by milko on Nov 8, 2021 13:58:47 GMT
Only FOUR took part in the last and most important one of the year but when you've only got a few hours to do it I shouldn't be surprised! 1.tommo 1021 (16/27) 2.bigtj 496 (9) 3.davejones 439 (12) 4.milko 375 (11+F)
|
|